poniedziałek, 29 czerwca 2015

Diabelskie Maszyny - Cassandra Clare


   "Diabelskie Maszyny" jest to kolejna trylogia Cassie o Nocnych Łowcach oraz innych podziemnych istotach. Historia tej powieści rozgrywa się sto lat przed akcją opisaną w wcześniej recenzowanych "Darach Anioła" i niektóre wątki obu tych serii się ze sobą wiążą.
   
    Główna bohaterka - Tessa, wyrusza do Anglii w odwiedziny do brata, lecz zamiast jego, z portu odbierają ją dwie kobiety. Okazuje się, że są to Mroczne Siostry, współpracujące z czarnym charakterem zwanym Mistrzem. Okazuje się, że jej brat zaginął, a kobiety wcale nie chcą pomóc jej go szukać tylko mają za zadanie ją do czegoś przygotować. Nieoczekiwanie w rezydencji sióstr pojawia się tajemniczy, przystojny chłopak, który ratuje ją z ich rąk. Tessa znajduje schronienie w Instytucie Nocnych Łowców, gdzie poznaje dwóch chłopców, Jamesa - o delikatnej urodzie, pozbawionego życia przez chorobę, lecz wciąż żywego dzięki wsparciu ze strony swojego przyjaciela oraz Willa - przystojnego, pewnego siebie ze specyficznym poczuciem humoru. Z obydwoma zaczyna łączyć ją głębokie uczucie. Po jakimś czasie okazuje się, iż dziewczyna także nie jest zwykłym człowiekiem i posiada rzadką moc zmieniania się w inne postacie. Londyńscy Nocni Łowcy zgadzają się pomóc zmiennokształtnej odnaleźć jej brata, pod warunkiem, że ona pomoże im wykorzystując swoją zdolność. Wkrótce Tessa będzie musiała zdecydować czy chce ratować brata czy pomagać nowym przyjaciołom.
   
   Powieść pełna akcji, miłości, czułości oraz smutku. Czyta się bardzo szybko i ani się obejrzy już niestety dobiega końca. Nie da się przy niej nie uronić chociaż łzy. Opisane w niej wątki miłości i przyjaźni są piękne. Przyjaźń jaką darzą się Jem i Will powinna być wzorem do naśladowania dla wielu ludzi, a miłość jaką oboje obdarowują Tessę jest teraz rzadko spotykana. Powieść idealna dla miłośników fantasy jak i romansów. Gwarantuje, że nie pożałujecie wyboru tej pozycji, polecam!

Shadow

1 komentarz:

  1. Uwielbiam tą trylogię, bo potrafi bawić, wycisnąć łzy i zostawić nas z gigantycznym kacem książkowym <3

    OdpowiedzUsuń