środa, 30 września 2015

R.I.P it or S.H.I.P it BOOK TAG

Do tagu nominowała nas Katie z Cynamonkatiebooks za co bardzo dziękujemy, bo ten tag jest świetny i już od dawna chodził nam po głowie :D

RUNDA 1
Clary (Dary Anioła) i Ash (Żelazny Dwór)
Clary jest osobą dość spokojną, ale niekiedy bywa impulsywna, natomiast Ash był zdystansowany, nie dopuszczał do siebie ludzi, miał problem z okazywaniem emocji. Uważamy, iż Clary nie dałaby rady przebić się przez mur, który wokół siebie utworzył, więc RIP IT!

RUNDA2
Alaska (Szukając Alaski) i Carter (Wybrani)
Tych dwoje są swoimi totalnymi przeciwieństwami. Alaska jest szalona i żyje chwilą, a Carter jest spokojny i rozważny. Przeciwieństwa sie przyciągają, więc myślimy, że ten związek mógłby przetrwać, nawzajem by się uzupełniali. SHIP IT!

RUNDA 3
Pia (Geneza) i Elyas (Lato koloru wiśni)
Zdecydowanie RIP IT. Ta dwójka nie pasowałaby do siebie. Są to dwa zupełnie różne charaktery. Pia byla nieśmiała, nieobyta w życiu, a Elyas był zawodowym podrywaczem. Ten związek nie miałby racji bytu, zwłaszcza, że Pia mieszkała w dżungli, a Elyas może i by się tam odnalazł, ale raczej nie wytrzymałby tam długo.

RUNDA 4
Ami (Rywalki) i Alex (Love, Rosie)
SHIP IT! Alex ma podobny charakter do Aspena, czyli pierwszej miłości Ami, więc mógłby dać jej to czego szukała. Byłby i jej przyjacielem i chłopakiem zarazem. Ona z kolei bardzo by się zaangażowała i nie pozowliła się rozpaść temu związkowi.

RUNDA 5
Tessa (Mechaniczna księżniczka) i Daemon (Lux)
Znakiem rozpoznawczym Daemona jest oczywiście sarkastyczne poczucie humoru i niezwykła pewność siebie, co jest też charakterystyczne dla Willa, który był miłością Tessy. Uważamy, że byłoby to ciekawe i może czasem burzliwe połączenie, więc SHIP IT!

RUNDA 6
Tris (Niezgodna) i Adam (Zostań, jeśli kochasz)
Ci bohaterzy mają dość specyficzne i całkiem różne charaktery. Tris byłą takim ninja w spódnicy, a Adam był muzykiem, któremu muzyka nadawała sens życia. To połączenie nie byłoby dobre naszym zdaniem, więc RIP IT.

RUNDA 7
Amy (W otchłani) i Augustus (Gwiazd naszych wina)
Amy poznajemy w momencie, kiedy jej życie jest na ostrym zakręcie i nie ma przy sobie kogoś komu mogłaby chociaż się wypłakać z tego co ja dręczy. Augustus poznał Hazel, która była podobnym położeniu, wiec sadzimy, iż byłby oparciem dla Amy, ale ona byłaby tez oparciem dla niego. SHIP IT!

RUNDA 8
Cia (Testy) i Harry Potter
To jest dosyć zastanawiające i nie bardzo wiemy jak to ugryźć. Harry to osoba powszechnie znana i w swoim swiecie, i także w naszym. Jest odważny, honorowy i niezwykłą wartość ma dla niego przyjaźń. Cia jest typem raczej samotnika i jest strasznie uparta w dążeniu do swego. Ta dwojka pochodzi z dwóch różnych światów, ale ich charaktery i wartości, którymi kierują się w życiu nie różniś się prawie wcale. A co tam SHIP IT!

RUNDA 9
Sky (Hopeless) i Peeta (Igrzyska śmierci)
 Na wstępie mogę napisać - SHIP IT! Odnoszę wrażenie, że gdyby tych dwoje spotkało się, prędzej czy później los wepchnąłby ich w swoje ramiona. Jasne, ta prawdziwa miłość Peety nie była może tak delikatna i wrażliwa jak Sky, ale obie dziewczyny maja ze sobą coś wspólnego. Peeta jest niezwykle odważnym, ale zarazem wrażliwym facetem. Naszym zdaniem on i Sky mogliby stworzyć idealny związek.

RUNDA 10
Julia (Dotyk Julii) i Liam (Mroczne umysły)  
Liam zdecydowanie jest pozytywną postacią, jest dobrym i opiekuńczym chłopakiem, który na pewno zaopiekowałby się tak problematyczną i trudną dziewczyną jaką jest Julia. Także SHIP IT, gdyż naszym zdaniem tych dwoje do siebie pasuje.

Shadow & Layken
 

7 komentarzy:

 1. A ja nie zgadzam się, żeby Sky i Peeta do siebie pasowali. Coś mi mówi, że to jednak nie byłaby zgrana para :D
  Ale do reszty Waszych odpowiedzi się zgadzam i niektóre pary byłyby niezłym wyzwaniem XD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Popieram! Sky i Peeta? Mówię stanowcze nie, nie i jeszcze raz nie! ;___;
   Trudno jest mi odnieść się do innych par, bo albo nie znam jednej z postaci, albo obydwóch, ale np. w rundzie 6 zgadzam się, bo nie wyobrażam sobie Adama z Tris :/

   Usuń
 2. Jak dużo par. :) Widzę, że powstały fajne pary i w większości związek byłby udany.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Sky i Peeta trochę mi do siebie nie pasują, wolę go z Katniss :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Wydaje mi się że Sky i Peeta to beznadziejna para Xd
  Za to Ami i Alex stworzyliby znakomita parę :*

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny jest ten tag książkowy, sama robiłam go jakiś czas temu u siebie. :) Z powyższych bohaterów znam tylko niewielu, trzeba to nadrobić.
  Pozdrawiam
  A.

  http://chaosmysli.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Tessa i Daemon to moim zdaniem najbardziej udana para, mogłoby być ciekawie! Fajny tag:)
  Ich perspektywy

  OdpowiedzUsuń